pénzügyi beszámoló 2025

Varga Zoltán, a Central Médiacsoport tulajdonosa

Elbocsátások közepette 2,1 milliárdos osztalékot vesz ki Varga Zoltán, a 24.hu-t is kiadó Central Médiacsoport tulajdonosa

A HVG kiszúrta, hogy ezúttal 2,1 milliárd forint összegű osztalékot szavazott meg magának Varga Zoltán, a Central Médiacsoport tulajdonosa. Pedig néhány hete Varga létszámleépítéseket jelentett be a 24.hu-t, az NLC-t, a Startlapot, a Nők Lapját, a Házipatikát és más lapokat megjelentető médiacégnél és eközben már a helyi szakszervezet is jelezte a cégvezetés felé a dolgozók elégedetlenségét. A Media1 információi szerint az újabb tulajdonosi osztalék további elégedetlenségeket eredményezett a munkavállalók körében.

A TV2 Média Csoport Róna utcai székháza Budapesten

2 milliárdos nyereséggel zárt a TV2 Csoport – az állami reklámbevételeknek köszönhetik a profitot

A TV2 Csoport nyilvánosságra hozta a 2025. évi pénzügyi eredményeit, amelyek alapján a vállalat árbevétele meghaladta a 61 milliárd forintot, ami 9 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. A társaság adózott eredménye 2 milliárd forint körül alakult, hasonlóan a 2024-es évhez. Ez azt jelenti, hogy a cég csak az állami reklámbevételeknek köszönhetően tudott nyereséget kimutatni 2025-re.

A Momentum blokádja a fideszes médiabirodalom, a Mediaworks Üllői úti székháza előtt 2025.07.01-én

Brutális veszteséggel zárt a Mediaworks

A Magyar Nemzetet, a Ripostot, a Borsot, a HírTV-t, a HírFM-et, a megyei lapokat és több magazint is portfóliájában tudó, nemrég még a Metropolt is megjelentető Fidesz-közeli médiavállalat, a Mediaworks Hungary Zrt. 2025-ben brutális veszteséggel, 14 milliárd forint veszteséggel zárt.

RTL pénzügyi beszámoló

Ismét milliárdos veszteséggel zárt az RTL Magyarország, de csökkent a mínusz

Az RTL Magyarország bejelentette, hogy 2024 után 2025-ben is veszteséggel zárta a pénzügyi évet. Az átszámítva mintegy 1,2 milliárd forint veszteség ugyanakkor javulásnak számít a 2024-ben kimutatott 3,3 milliárd forintos veszteséghez képest, és Vidus Gabriella, a vezérigazgató optimista nyilatkozatot tett arról, hogy várhatóan idén már újra nyereséget tudnak termelni.

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Sütibeállítások