országos program

Ki menti meg a helyi tévék értékes archívumát? Illusztráció

Eltűnhet a magyar városok mozgóképes emlékezete – ki menti meg a helyi televíziók archívumait?

Magyarországon több mint száz helyi televízió működik, amelyek az elmúlt évtizedekben települések, közösségek és helyi intézmények életét dokumentálták. Archívumaik azonban sok helyen elavuló adathordozókon, feldolgozatlanul vagy nehezen hozzáférhetően hevernek. Horváth Zoltán egyetemi oktató, a Szombathelyi Televíziót működtető AGORA Savaria Kulturális és Médiaközpont Nonprofit Kft. ügyvezetője a Media1 számára írt cikkében azt mutatja be, miért lenne sürgős országos programot indítani a helyi televíziós archívumok megmentésére.

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Sütibeállítások