
Csaló oldal él vissza a HVG nevével és arculatával
Az ügyben a HVG kiadója ismeretlen tettes ellen feljelentést tesz.
Az ügyben a HVG kiadója ismeretlen tettes ellen feljelentést tesz.
A kampánnyal, amellyel közterületi plakátokon és az összefogáshoz csatlakozott honlapok mellett mától az Országos Rendőr-főkapitányság egyes felületein is találkozni lehet, a kezdeményezés létrehozói arra hívják fel az internethasználók figyelmét, hogyan előzhetik meg, hogy adathalászat (phishing) áldozataivá váljanak.
Az egyik kitiltott cég figyelt már meg civileket Magyarországon, míg egy másiknak hazánkban is van vállalati képviselete.
A levélírók azt próbálják elérni, hogy a rendőrség ne söpörje le az asztalról azokat a feljelentéseket, amelyek azért érkeznek, mert internetes csalók egy-egy weboldal tartalmát lemásolva, az érintetteket megtévesztve próbálnak meg adatokat, például bankkártyaszámokat ellopni vásárlóktól, nem kevés esetben sikerrel. A Media1 Podcast interjúja Palocsay Gézával, a kezdeményezés elindítójával.
„Szigonyozós” módszerrel próbálhattak bejutni az érintettek levelezésébe.
Összefog több nagy hazai cég, mivel tapasztalataik szerint a magyar rendőrség szerint nem bír büntetőjogi relevanciával, ha egy internetes csaló megtévesztő módszereket alkalmazva, például egy márka arculatát leutánozva próbálja meg kicsalni az ügyfelek sokszor érzékeny adatait, vagyis a hatóság futni hagyja a netes csalókat.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság által működtetett Internet Hotline nevű forródrót tavaly több mint kétszer annyi bejelentést kapott különféle internetes jogsértések kapcsán mint a megelőző évben.
Az ORF elégedetlen a közösségi médiás platformmal.
Copyright © 2019-2022 All rights reserved / Minden jog fenntartva. Media1 Digitális Média Kft.
v 1.93.2022.06.27.0643
Az oldal reCAPTCHA-t használ. Adatvédelmi elvek és használati feltételek szerint.