Kiakadt a román Digi 24 hírtelevízió, hogy Szalay-Bobrovniczky Kristóf magyar honvédelmi miniszter miután fél órán át beszélgetett a magyar újságírókkal Tusványoson, de a román újságírókkal nem volt hajlandó szóba állni, és egyszerűen figyelemre sem méltatta az újságírójukat – szúrta ki a Transtelex.
A politikus egy nyilvános vitája végén adott interjúkat. Ekkor lépett oda a Digi 24 riportere is, aki arra kérte a tárcavezetőt, hogy néhány mondatban foglalja össze Magyarország álláspontját az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban.
Szalay-Bobrovniczky erre megkérdezte tanácsadójától, hogy „kellene-e?”, mire a válasz „nem” volt, majd a magyar honvédelmi miniszter távozott. A Digi 24 azonban egy magyarul értő riportert küldött ki, aki értette az előtte zajló párbeszédet, illetve látta, hogy a miniszter kimerítően válaszolt minden magyar sajtósnak.
Mint írják, Magyarországgal szemben Romániában teljesen szokatlan, hogy egy kormánytag ne válaszoljon, akár röviden is, bármelyik lap, rádió vagy tévé kérdésére.
A riporter szerint ez a jelenet tulajdonképpen a bukaresti sajtó felé tett dacos gesztus annak ellenére, hogy ők próbálnak korrekten tudósítani Tusványosról annak ellenére, hogy a vitákon nincs magyarról románra fordítás.
Magyarországon néha lekollaboránsozzák azokat, akik mégis interjút készíthetnek fideszesekkel
Magyarországon egyébként nem csak az az újságírók mindennapjainak része, hogy nem kapnak válaszokat, de az is, hogy ha mégis nagy nehezen létrejön egy interjú, akkor az újságírókat ostorozzák egyesek, amiért interjút készítenek olyanokkal is, akiket az olvasók nem tartanak politikailag velük azonos oldalon állónak.
A napokban például Lampé Ágnest (a Szabad Európa Magyarország új munkatársát) érte nyilvános bírálat, mi szerint nem lett volna szabad interjút készítenie a kormányközeli G. Fodor Gáborral, mert az úgymond kollaboráció, legalábbis az ezt megfogalmazó Pethy Simon Tamás ezzel vádolta meg az interjú készítőjét, pedig ő csak a munkáját tette. A kollaboráció vádját megfogalmazó Pethy Simon Tamás egyébként mint újságíró ismert.
Lampé Ágnes ominózus interjúja egyébként IDE kattintva érhető el a Szabad Európa oldalán.
Fideszes kultúrpotentátok kritizálták az állami hirdetésekből fenntartott napilaprendszert
Folytatódik a sajtószabadság sárba tiprása: megint nem engedtek be több újságírót a Kormányinfóra
További hírek érhetők el a Media1.hu oldalon. Kövessen bennünket Facebookon is!