
Megbüntettek három török tévécsatornát, mert „nem megfelelő módon tudósítottak” a földrengésekről
A csatornák bűne az volt, hogy kritizálták a török kormány válságkezelését.
A csatornák bűne az volt, hogy kritizálták a török kormány válságkezelését.
Tiltani készül az Európai Parlament az Európai Unión kívüli szervezetek politikai reklámjait. Más változások is várhatók.
Sokba került a miniszterelnök angol nyelvű honlapja, a Jókor című újság és a 3. havi nyugdíjhoz kiküldött „tájékoztató levél” is.
Emellett egy másik eset miatt figyelmeztetésben is részesítette a tévétársaságot a grémium. Bírságot szabtak ki a Best FM szolgáltatójára is.
A Miniszterelnökség idén több mint 5 milliárdot költhetett arra, hogy a hagyományos médiafelületeken népszerűsítsék az országgyűlési választásokkal egyidőben tartott gyermekvédelmi népszavazást. Bár a plakátpiacon, a tévékben, a rádiókban és a napilapokban pörgött a kampány, a közösségi médiás költések a népszavazás esetében alacsonyak voltak.
A Media1 megtudta, hogy a 168 Óránál és a Pesti Hírlapnál zajló tömeges elbocsátás után újabb hazai médiavállalatnál vezetnek be nadrágszíjhúzó, költségmegtakarítási intézkedést: Wirth Zoltán, a Hírklikk tulajdonosa és főszerkesztője úgy döntött, felfüggeszti a közös munkát mintegy 6 főnyi külső munkatárssal, valamint teljesen megszünteti a portálhoz tartozó KlikkFM-et. Felhívtuk a korábban ellenzéki politikusok, köztük Karácsony Gergely és Szél Bernadett által is reklámozott portál főszerkesztőjét.
Az ellenzéki összefogás, az Egységben Magyarország ennél kevesebbet, 247 millió forintot hirdetett el ez idő alatt.
Az EBESZ választási megfigyelő missziója mellett az ENEMO magyarországi választási missziója is számos kifogásolható dolgot azonosított a magyarországi országgyűlési választások kapcsán. Jogszabályi hiányosságok, nem azonos médiaviszonyok, sérülő szavazategyenlőség, nyomásgyakorlás, szavazatvásárlás, megfélemlítés, konstruktív viták hiánya, korlátozott hozzáférés bizonyos információkhoz, probléma a levélszavazatok ellenőrzésével, visszaélés az állami erőforrásokkal. Csak néhány probléma az ENEMO jelentéséből.
Több kritikus megállapítást is tettek a magyar választásokról az EBESZ megfigyelői. Szerintük nem voltak egyenlőek a feltételek az ellenzék és a kormányoldal között.
Ilyen média- és reklámpiaci környezetben egy győzni akaró ellenzéknek valamilyen forradalmian új, nagyon átgondolt kommunikációs stratégiával kellett volna nekifutnia a választásoknak, már ha egyáltalán elindul, azzal ugyanis gyakorlatilag elfogadja az évekkel ezelőtt egyoldalúan megváltoztatott választási szabályok mellett azt is, hogy a kommunikációs térben a versenyfeltételek egyáltalán nem azonosak az egyes felek számára. Az ellenzék ehelyett folyamatos védekezésben találta magát és nem tudta megismertetni elképzeléseit a szavazókkal, és az egyes kormányzati botrányokkal kapcsolatos információk sokakhoz nem jutottak el.
Copyright © 2019-2023 All rights reserved / Minden jog fenntartva. Media1 Digitális Média Kft.
v 1.96.2023.04.04.1313
Az oldal reCAPTCHA-t használ. Adatvédelmi elvek és használati feltételek szerint.