
Megvannak a ValóVilág 12 műsorvezetői
Május 5-én indul a ValóVilág (VV) 12. évada az RTL-en. Bejelentették a műsorvezető-párost.

Május 5-én indul a ValóVilág (VV) 12. évada az RTL-en. Bejelentették a műsorvezető-párost.

8 milliós bírságot kapott a Médiatanácstól az RTL a testület heti ülésén, amiért a Kanapéhuszárok című műsorába a televíziós csatorna beválogatott két, erőszakos epizódot a Sztárbox című műsorból. A vezérigazgatót is megbírságolják.

A Médiatanács a Sztárbox című műsorfolyam további öt epizódját is jogsértőnek találta, és emiatt szankciókat alkalmazott az RTL ellen. A testület e heti ülésén súlyos bírságot szabott ki a Balázsék című, a Rádió 1-en sugárzott műsorszám tavalyi adása miatt is, amelyben egy idős asszonyt tettek gúny tárgyává.

Négy epizód készül az olimpiai, Európa-bajnoki és világbajnoki címet is megszerző profi magyar bokszolóról. A dokumentumfilm-sorozatot A Király alkotógárdája készíti.

Ünnepélyes díjátadó gálaesten ünnepelték meg az elmúlt év kiemelkedő televíziós teljesítményeit, 14 kategóriában osztottak ki díjakat.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa bejelentette, hogy e heti ülésén újabb bírságot szabott ki a Sztárbox egyik tavaly novemberi adásával kapcsolatban az RTL-re. A bírság mértéke 10 millió forint, ezenkívül megbüntetik a médiaszolgáltató vezetőjét is. A TV2 Tények Plusz körül is vizsgálódtak, de nem találták aggályosnak a műsorszámot a sorozatgyilkosokkal levelező kriminálpszichológussal.

Arról érdeklődtünk az RTL-nél, érinti-e a Sztárbox 2. évadának sugárzási időpontját a bokszműsorra nemrég kiszabott 10 milliós bírság és él-e a jogorvoslat lehetőségével a médiaszolgáltató. Érdeklődtünk a Reggelire kirótt 3 milliós bírságról is, amit azért kapott a csatorna, mert Fekete Pákót adásban tesztelték állampolgári ismeretekből a sikeres vizsgája után.

A Médiatanács 10 millió forintos bírságról határozott a Sztárbox című bokszműsor egyes, durvának minősített jelenetei miatt, és 3 millió forintos büntetést szabott ki, amiért Fekete Pákó tudatlanságán nevettek a Reggeli című műsorban. A Médiatanács e heti ülését követően bepanaszolta Romániában a TV2 Csoport Moziverzum nevű csatornáját, a testület ezenkívül a Telex portál Osváth Zsolttal kapcsolatos cikkét vizsgálta, mivel abban azonos neműek szerepeltek, amit valaki az LMBTQ-ellenes médiaigazgatási szabályozásra hivatkozva kifogásolt.

A TV2 sajtóosztálya néhány napja nem cáfolta újságírói megkeresésre, hogy a csatorna azért lajstromoztatta pár hónappal ezelőtt a vadonatúj TV2 Ring szóvédjegyet, mert ilyen néven ismert embereket, például a Megafon arcait felvonultató bokszműsort tervez, most azonban közölte, hogy nem akarnak ilyen néven a konkurenciáéhoz hasonló műsort indítani. Trombitás Kristóf, a Megafon arca pár napja még azt írta, hogy a sajtó – vagy ahogy ő nevezte, a „dollármédia” – elrontja a meglepetést. A Momentum egyik politikusa eközben már azt is jelezte, szívesen megmérkőzne bármely megafonos arccal.

Óriási nézettséget szállított az RTL-nek a Sztárbox, és mint megírtuk, lesz belőle második évad is. Most pedig kiderült, hogy nemrég a TV2 is levédett egy bokszműsorra hajazó védjegyet TV2 Ring néven. Lehetséges, hogy a Megafon arcainak bevonásával új, az RTL Sztárboxához hasonló műsor indul a kormányközeli csatornán. (Hírünket Trombitás Kristóf, a Megafon és a PestiSrácok arcának reagálásával frissítettük.)