
Magyar médiumokat támad az orosz külügy – reagáltak rá a lapok
Betámadta a hvg.hu-t és a Népszavát az orosz külügyminisztérium. Mindketten röviden reflektáltak is rá.
Betámadta a hvg.hu-t és a Népszavát az orosz külügyminisztérium. Mindketten röviden reflektáltak is rá.
A sajtókiadói szomszédos jog létrejöttével a kiadók kizárólagos jogokat kapnak kiadványaik bizonyos online felhasználásánál, a nagyobb platformok pedig csak akkor jeleníthetik meg ezeket a tartalmakat, ha ennek feltételeiről megállapodnak a kiadókkal.
A jobboldali médiamunkás egy interjúban egyebek mellett arról beszélt, hogy a negyedik kétharmadot követően eljött a gesztusok ideje, és meg kell találják az emberek a hangot egymással. Reagált a közmédia őt ért támadására, és elmondta azt is, hogy szerinte miért nem fogalmaznak meg kritikát a kormányzattal szemben a jobboldali újságírók.
A magyar média helyzetéről beszélgettek a Szemlélek podcastjában. A beszélgetésen szó esett a tényellenőrzésről és arról is, hogy milyen egy újság, ha annak a szerkesztőségben a szabadság szikrája sincs meg.
Az Európai Bizottság a magyar médiahelyzet kapcsán is kifogásokat támasztott korábban.
A legmegbízhatóbb információforrás hazánkban a barátokkal, kollégákkal és családtagokkal történő személyes beszélgetés. A magyarok a közösségi médiával szemben is meglehetősen kritikusak.
A korábban újságírói kérdések elől menekülő miniszter szerint „a médiapluralizmus a különböző nézetek egyenlő megjelenését jelenti”.
Irene Khan az Emberi Jogi Tanácsnak készít a Magyarországon tapasztaltakról jelentést. Bár a jelentést csak később nyújtja be, már most felszólítással élt az ügyben.
A top10-ben van új szereplő, de kieső is.
A brit lap szerint nem megfelelően foglalkozott a történtekkel a magyar sajtó egy jelentős, főleg kormányközeli része, és ezen már meg sem lehet lepődni.
Copyright © 2019-2023 All rights reserved / Minden jog fenntartva. Media1 Digitális Média Kft.
v 1.96.2023.04.04.1313
Az oldal reCAPTCHA-t használ. Adatvédelmi elvek és használati feltételek szerint.