biciklizés

Budapestről a Balatonra biciklivel? Nem lehetetlen! (x)

A kerékpáros szezon már tavasz elején elkezdődik és egészen késő őszig tart. Vannak olyan útvonalak, amelyek különösen nagy népszerűségnek örvendenek a bicajosok körében. 

Ezek közé tartozik a BuBa kerékpárút is, naponta több százan vágnak neki, hogy egy-egy szakaszt vagy akár a teljes távot teljesítsék.

Egy valódi túra

A BuBa az egyik legrégebb óta várt bicikliút, hivatalosan a Kamaraerdőtől indul, onnan Biatorbágy felé veszi az irányt és több látványos, békés helyszínt, várost is érint. Fontos, hogy a kitérők nemcsak plusz látványosságot ígérnek, hanem kihívást is. Több szakaszon hosszú kaptatókon kell felkapaszkodni. Érdemes alaposan felkészülni egy-egy ilyen túrára, például a megfelelő biztosítás megkötése sem árt, amiben a Genertel Biztosító tud segíteni. 

A BuBa szintemelkedéséről néhány külön szót is kell ejteni. Sokkal több, mint a Gyöngyös-Kékestető útvonalé, olyan részek is találhatóak, amelyek már-már veszélyesnek is mondhatóak. Etyek határában több baleset is történt már a nagy lejtőn, sokan sajnos nagy sebességgel ereszkednek le, ezért is kell körültekintőnek, óvatosnak lenni, a biztosítás megkötését sem hiába ajánljuk.

Egy nap alatt megtehetjük a távot például egy elektromos kerékpárral, ha viszont gyerekkel vágunk neki a kalandnak vagy még nincs tapasztalatunk hosszabb útvonalak teljesítésében, akkor érdemes többnaposra tervezni az egész kirándulást. Az első szakasz például tarthat a Velencei-tóig, megszállhatunk estére, másnap pedig kényelmesen, kipihenten juthatunk le a Balatonra.

A plusz helyszínek egyértelműen hozzáadnak az élményhez. Ilyen például a biatorbágyi viadukt, ami az egyik legkedveltebb látványosság. Egy 26 méter magas vasúti völgyhídról beszélünk, ami kiváló panorámával rendelkezik. A szép kilátás mellett még történelmi jelentőségű is a hely. Az etyeki dombok, pincesorok, a Velencei-tó környéke és Pázmánd sem maradhat ki a felsorolásból.

Nem egy könnyed kiruccanás

A BuBa nem feltétlenül a legjobb kezdés a hosszabb utak megtételéhez. Több emelkedőn keresztül fut az útvonal, valódi fizikai kihívást jelent, a főszezonban rengeteg profi kerékpáros jár erre. Mindig figyelmesnek kell lenni, az útra került kavicsok például csúszásveszéllyel járhatnak. Gyerekeknek csak akkor ajánlott útnak indulni, ha már rendelkeznek biztos kerékpáros tudással, magabiztosan kezelik azt és a kerékpáros KRESZ-t is jól ismerik.

Felkészülés az indulásra

Az ivóvíz alapvető, az útvonalon több ponton kihelyezett ivókutak vannak. Kevés az árnyékos rész, esővédett szakasz, így erre is készülni kell. Mindig figyeljünk, ne vakon haladjunk, kanyarokra és meredek emelkedőkre kell készülni. A navigáció és a térkép is jól jön, ha pedig már nem bírunk tovább tekerni, több lehetőség is lesz arra, hogy vonatra szálljunk.

hirdetői tartalom (x)

Ne maradjon le a híreinkről, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Adatvédelmi beállítások