A svéd távközlési vállalat, az Ericsson előrejelzése szerint 2020 végére világszerte 190 millió 5G-s mobilelőfizetést használunk majd, ami által az új generációs hálózat térhódítása minden eddiginél gyorsabban és zökkenő mentesebben mehet majd végbe, mint írják, 2025-ben már 2,8 milliárd ilyen előfizetésről számolhatnak majd be. A 22bet casino pedig ezáltal további növekedésre számít az online szerencsejáték piacán.
„Az első 5G-s okostelefonok 2019-es megjelenése óta eltelt időben a hálózatokkal együtt a készülékek képességei is rengeteget fejlődtek. Ma már egyes gyártók kínálatában nem kizárólag a felsőkategóriás típusok kiváltsága az 5G-kompatibilitás, hanem egyre több felső-középkategóriás vagy középkategóriás típus is támogatja az új hálózati technológiát. Mindez azt jelenti, hogy a szupergyors adatátvitel és az szinte késleltetés nélküli kommunikáció már nem csak egy szűk réteg kiváltsága lesz” – mondta el Jakab Roland, az Ericsson regionális igazgatója egy korábbi interjúban.
A mobilhálózatok fejlődéstörténete során bekövetkező generációváltás egyre újabb és újabb funkcióval és képességekkel egészítette ki a mobiltelefonokkal végzett kommunikációt. A manapság már igen lassúnak tűnő 2G-s hálózatokat követően a 3G-vel érkezett el a mobil szélessáv korszaka, amelyet a 4G megjelenése követett, amely mind a kapacitások, mind a lefedettségek terén drámai növekedéssel járt. Egy korábbi cikkből kiderül, hogy hazánkban és a fővárosban is rohamosan nő az 5G lefedettség.
Zabáljuk az adatokat
Az Ericsson kutatása szerint a 2019-es, egy okostelefonra jutó globális átlag 7 GB-os havi adatforgalom volt, ami 2025-re 25 GB-ra nő majd, ezzel elérve egy olyan szintet, amely bizonyos hálózati fejlesztések bevezetése nélkül gyakorlatilag fenntarthatatlanná fogja tenni a mobilhálózatok működését. Az 5G-vel jelentős korlátoktól szabadulhatunk meg: az adathálózat bárhol, bármikor nehezebben kimeríthető erőforrásokkal szolgálja majd a fogyasztók igényeit, legyen szó kapcsolattartásról, zenehallgatásról, mozifilmnézésről, vagy akár az éppen aktuális e-sport-fogadási tippjeink leadásáról.
Az új felhasználási módokkal együtt változtak a készülékek tulajdonságai is, a szupergyors, az asztali számítógépekkel megegyező tudású, rendszerchipek, többszenzoros képrögzítő-rendszerek, fejlett jelfeldolgozó algoritmusok mellett megjelentek az egyre növekvő felbontású és képátlójú kijelzők is. Ezáltal már a középkategóriájú okostelefonok is mindinkább alkalmasabbá válhatnak a magasabb minőségű fotók és videók készítésére, ezzel együtt az azonnali megosztásukra, az akár 4K felbontású videós vagy zenei fájlok streamelésére. Ám a svéd távközlési vállalat szerint a legnagyobb előrelépést nem is ezek a tulajdonságok, hanem a rendkívül alacsony látencia jelenti, amiben az 5G új dimenziót nyitott.
(x) Hirdetői tartalom, azt nem a Media1 készítette!