május 8, 2026

A Central Médiacsoport épülete Budapesten, a Montevideo utcában.

Két lap közös főszerkesztőjétől is megvált a Central Médiacsoport – ennek a cikknek próbálhattak elébe vágni a lapunkat lejáratni próbáló közleménnyel

A 24.hu-nál történt négy fős elbocsátásról szóló hírünk megjelenése után további távozóról érkezett információ a Media1-hez a Central Médiacsoport háza tájáról, ahol létszámleépítések indultak nemrégiben: egy két lapért is felelős, a cégnél 23 éve tevékenykedő főszerkesztőjétől is megválnak. A Central azt követően, hogy lapunk kérdéseket küldött a cégnek az ügyben, egy lapunkat támadó, lejárató jellegű állásfoglalást tett közzé social media felületein, elébe vágva a mostani a cikknek.

Az újságírás kriminalizálása, sajtószabadság.

A Media1 válasza a Central Médiacsoport állásfoglalására

A Media1 visszautasítja a Central Médiacsoport állásfoglalásában megfogalmazott, lapunk szerkesztési gyakorlatát érintő általánosító bírálatokat. Lapunk úgy véli: a sajtó, az újságírók feladata nem az, hogy a médiavállalatok kommunikációs komfortérzetéhez igazítsa a közérdekű ügyek bemutatását.

Vujity Tvrtko, az ATV Csoport amerikai tudósítója.

Vujity Tvrtko: A TV2 kérjen bocsánatot azoktól, akiket azért aláztak meg, mert nem voltak hajlandók csalni és hazudni

Vujity Tvrtko a Media1 megkeresésére azt mondta: nem érez elégtételt a TV2 mostani Naplójának megszüntetése miatt, mert annak szerinte nem volt köze az eredeti műsorhoz. A korábbi, tizenkét évvel ezelőtt ellehetetlenült eredeti Napló riporter-műsorvezetője és a TV2 egykori alapító munkatársa szerint ugyanakkor fontos emberi gesztus lenne, ha a TV2 bocsánatot kérne azoktól az egykori munkatársaitól, akiket azért aláztak meg, mert nem voltak hajlandók csalni és hazudni. Tvrtko azt is mondta, szerinte Szalai Vivien egykori hírigazgató sorsa a hatóságokra tartozna. A csatorna nem sokkal azután döntött a műsor megszüntetéséről, hogy Tvrtko áprilisban azt kérte a TV2-től: hagyjon fel a Napló név használatával.

A Parlament épülete Budapesten. Fotó: Florian van Duyn, Unsplash

„A fővárosiaknak kell a hely” – a rendszerváltásról forgatnának, de Kövérék nem engedik be őket a Parlament alakuló ülésére

Szántó István, az Észak nyugalmazott főszerkesztő-helyettese, a Szántó Gráf hírportál tulajdonos-főszerkesztője egy miskolci dokumentumfilmes kollégájával akkreditációt kért a Parlament szombati alakuló ülésére, ám szavai szerint végül Kövér László házelnök sajtóirodájánál azt közölték velük: a vidékiek nem férnek be, mert „a fővárosiaknak kell a hely”. A 77 éves újságíró szerint ez lett volna az egyik utolsó alkalom, hogy dokumentumfilmesként jelen lehessenek egy ilyen történelmi pillanatnál. (Update: cikkünk az Országgyűlés sajtóirodájának lapunknak küldött válaszával frissült.)

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Sütibeállítások