A Terézváros magazin angol és magyar nyelvű kiadása

Angol nyelvű különszámmal jelent meg a Terézváros magazin

A polgármester szerint szükségszerűvé vált, hogy a kerületi lapban a nem magyar anyanyelvű lakókat is megszólítsa az önkormányzat.

Az önkormányzati lapok sorában egyedülálló módon angol nyelvű oldalakkal jelent meg Budapest VI. kerületének magazinja. A Terézvárosi Önkormányzat azért döntött így, mert a legutóbbi népszámlálás adatai szerint a VI. kerületben élők 25 százaléka külföldi állampolgár, a terézvárosi óvodákba és iskolákba járó gyerekeknek pedig közel 20 százaléka nem magyar.

A 444 által idézett sajtóközlemény szerint a Terézváros magazin különszáma tizenkét oldalon angolul, tizenkét oldalon pedig magyarul mutatja meg „a kerület sokszínűségét”.  Mint írják, Terézváros tagadhatatlanul egy multikulturális kerületté vált, az itt lakó külföldiek egyharmada az EU polgára, kétharmaduk az unión kívülről érkezett.

Bár angol nyelvű kiadványokat természetesen találni Budapesten, de az kivételesnek számít, hogy egy kerületi önkormányzati kiadványt angolul is kinyomtassanak.

Soproni Tamás polgármester szerint kikerülhetetlen szükségszerűség lett, hogy az önkormányzat megszólítsa a kerületben élő, nem magyar anyanyelvű lakókat, és egyben segítse őket a beilleszkedésben, valamint az itt élő magyarokat a befogadásban. Hozzátette, ezért indított az önkormányzat nyáron egy háromnapos tanfolyamot is a kerületben tanítóknak, melyen a magyar mint idegen nyelv tantárgy oktatását tanulták a pedagógusok, és ezért született meg a Terézváros magazin különszáma is.

Ünnepelnek az újságírók, amiért menesztették a DK-s főnöküket a miskolci önkormányzati médiacég éléről

A Szabad Pécsnek ajánlotta fel sajtódíját Kert Attila, az Euronews magyarországi igazgatója

Győri polgármesterjelöltként is folytatja az újságírást Pintér Bence, de ezentúl nem mondja magáról, hogy független

További híreket érhet el a Media1.hu oldalon. Követhet bennünket Facebookon is.

Borítókép: A Terézváros magazin angol és magyar nyelvű kiadása. Fotó: Facebook / Terézváros.hu

Ne maradjon le a híreinkről, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Adatvédelmi beállítások