munkamegbeszélés

5 téma, ami szakmai körökben tabunak számít (x)

A szakmai körökben történő társalgás olykor felemelő, máskor megterhelő tud lenni. Ha szeretjük, amit csinálunk, és szeretünk róla beszélni is, akkor jóleshet, és olykor lehet, hogy egy kicsit többet is megengedünk magunknak, mint kellene. Épp ezért hoztunk most 5 olyan témát, melyeket jobb nem szóba hozni szakmai körökben, mert rosszul sülhet el.

Nem elég egy állást találni

Amikor egy új állást keresünk, akkor még talán a könnyebb rész az, hogy megtaláljuk azt, ami nekünk való. Egyszerűen felmegyünk egy olyan állásportálra, mint a MiskolcÁllás, és valószínűleg már meg is találjuk, amit kerestünk.

Azonban ezután jön még csak a java! Ezt követően jönnek a személyes beszélgetések, először az interjú. Már ez is félremehet, ha nem jó a kommunikációnk. De ha fel is vesznek, akkor sem mindegy, hogy mikor és mit mondunk, és persze az sem, hogy kinek.

Hoztunk most 5 olyan témát, amit szakmai körökben (akár csak egy kávészünetben is) mindenképp kerülni kell. Nézzük is, hogy melyek ezek!

1. Vallás, faji és politikai kérdések

Amikor egy új munkahelyre kerülünk, nem tudhatjuk, hogy kinek milyen meggyőződései vannak, milyen felekezethez tartozik, milyen politikai párttal szimpatizál. Már csak ezért sem érdemes ezzel kísérletezni. De legfőképp nem szabad egy munkahelyen a saját meggyőződésünket másokra ráerőltetni.

Ebből nagyon rosszul jöhetünk ki, ráadásul nagyon rövid idő alatt. Mindenkinek megvan a saját véleménye, és persze szólásszabadság is van. De azért ne felejtsük el, hogy az egy munkahely! És nem tudhatjuk, hogy épp kit bántunk meg azzal, hogy hangosan közöljük az ilyen jellegű véleményünket, meggyőződésünket.

2. Ne vetítsük ki a személyes problémáinkat másokra!

Mindenkinek vannak gondjai. Kinek nagyobb, kinek kisebb. Nem baj, ha ezt szeretnénk valakivel megbeszélni, de biztos, hogy erre a legjobb hely a munkahelyünk?

Persze lehetünk jóban a kollégákkal, sőt ez lenne a normális. De azért figyeljünk, hogy ne vetítsük rájuk a problémánkat. Ne váljunk ellenségessé senkivel a cégnél azért, mert nekünk valami bajunk van.

Arra külön ügyeljünk, hogy ne panaszkodjunk folyamatosan! Ha szeretnénk a cégen belül később egy előléptetést megpályázni, akkor könnyen kihúzhatják a nevünket csak azért, mert panaszkodósak vagyunk.

3. Ne emlegessük a rossz szokásainkat!

Már az állásinterjún is belefuthatunk abba a hibába, hogy a rossz szokásainkat emlegetjük. Ivás, facebookozás, tévézés, hogy csak párat említsünk. Persze sokan dohányoznak is, de nem kell reklámozni. Ha pedig egész nap csak a közösségi médián lógunk, és a tévé előtt ülünk, az nem fest rólunk túl jó képet.

4. Nem érdemes hazudni!

Aki már az állásinterjún füllent, az valószínűleg később is fog. És ez könnyen visszaüthet, amint kiderül! Nem érdemes azt mondani például, hogy valamihez értünk, ha közben meg nem, mert csak magunknak tesszük nehézzé a hétköznapokat!

5. Ne pletykáljunk!

Sokan csinálják, de nem szerencsés. Egy zártabb közösséget alkotó szakmában kifejezetten fontos ez. Munkahelyek, későbbi előléptetések is múlhatnak ezen!

(x) hirdetői tartalom

Ne maradjon le a híreinkről, iratkozzon fel a Media1 napi hírlevelére!

Mielőtt távozna...

Kérje ingyenesen napi hírlevelünket és naponta elküldjük e-mail fiókjába a legfrissebb híreinket!

Adatvédelmi beállítások